راهنمای خرید سیسمونی همراه با لیست سیسمونی

سیسمونی به اقلام مورد نیاز درهنگام تولد نوزادتا2سالگی گفته میشود.

این تعریف ساده از سیسمونی رامی توان به همین سادگی پیش بردیاباخریدوسایل اضافه وتزیینی وچشم وهم چشمی های بیمورد ان رابرای خودتان سخت کنید.

                  درزمان بارداری خیلی باید مراقب مادروروحیاتش باشیم  چوم هرگونه تنش و فشارروحی موجب زایمان زودرس میشود

 

مادراین مقاله قصدداریم تابه جزییات خریدسیسمونی بپردازیم تااین خریدرابرای شما عزیزان اسان کنیم.

فلسفه سیسمونی از قدیم این طوربودکه خانواده عروس وسیله های خیلی ساده و اولیه نوزاد را که خودشان میتوانستند درست کنند را برای بچه می اوردند.ولی امروزه با توجه به قیمت ها وهزینه های بالا این فلسفه تغییرات زیادی کرده به طوری که خودپدرومادربه فکرتهیه لوازم دلبندشان می افتندوهرانچه که فکرمی کنندنیازشان هست را تامین میکنند.

دراین بخش Sismunicoقصد داردتالیستی از وسایلی که واقعاموردنیازدلبندتان است رابرای شماپدرومادرعزیزمعرفی وتهیه کندتابتوانیدواقع بینانه وخیلی راحتتراین وسایل را تهیه کنید.
اول ازهمه درست کردن اتاق برای بچه که باتوجه به شرایط فعلی که همه درگیرش هستیم کمتر خانه ای برای بچه اتاق جداگانه دارد یا اگر هم اتاق باشد باید به فکردرست پرکردنش باشیم در نتیجه خیلی نبایدبه فکرخریدوسایل زیاد وحجیم برای اتاق خودمان یااتاق کودک باشیم از جمله این وسایل خرید سرویس چوب می باشد که می توان باخالی کردن چندکشواز کمد خود وخرید تخت های دومنظوره که از نوزادی تا15سالگی قابل استفاده می باشنداین نیازرابرطرف کرد.  تخت برروی خودش کمدلباس راداردوزیرتخت با داشتن کشوهای بزرگ بیشترنیازراتامین میکندکه اگرجای اتاق بیشتر هست پدرومادر میتوانند از کمدهای دودرهم درکنار تخت استفاده کنند یک در ویترین ویک درب کمد با2یا3کشو در زیر کمد.

البته تجربه شخصی بنده که دخترم الان 2سالش هست تا حالا روی تخت خودش حتی یک شب هم نخوابیده 

برای این دسته از عزیزان پیشنهاد من خرید گهواره مناسب می باشد که در کنار مادر در هنگام خواب قرار میگیردوتا2سالگی کمک زیادی به شما میکند.

بعدازخرید سرویس چوب با توجه به تختی که خریدید میتوانید روتختی که شامل بالشت پتودورتختی محافظ برای تختهای2منظوره میباشدراتهیه کنیدیا 3تیکه خواب که شامل بالشت پتو تشک قنداق فرنگی برای تخت های نوزادی یاگهواره میباشدراتهیه کنید .

برای تخت وسایل تزیینی مثل اویزبالای تخت یاتورتخت میتوان تهیه کرد که اویزتخت در دونوع پولیشی وپلاستیکی در بازار موجود میباشد که جنس پولیشی گرانتر واز طرفی نرم میباشند که در صورت برخورد وافتادن خطرکمتری داشته باشند.توربالای تخت درمدلهای مختلف وپشه بندهای چتری بزرگ وکوچک وکفی دار درSismunicoموجود میباشد.

برای تزیین بیشتر اتاق میتوان از شلفهای دیواری یاباخرید فرش وجادستمال کاغذی ومبل واکر ولوستر وساعت دیوار کوب واباژور استفاده کنید.

خرید سرویسهای كالسكه

كه با توجه به نياز پدرومادر باید تهیه شود بعضی از خانواده ها اصراربه خرید کالسکه های گران وسنگین میکنند که با توجه به شرایط فعلی هزینه بالایی راباید پرداخت کنند وبعضی ازکالسکه ها باتوجه به شرایط جسمانی مادربرایش قابل حمل و بازوبسته کردن و هدایت نیست.یادر اپارتمان ومحل سکونت جایی برای کالسکه ندارند درحالی که بازار سیاه کالسکه خارجی بسیار داغ میباشد وبعداز مواظبت از بچه بیشتر باید مراقب کالسکه گرانی که خریدید باشید.پس پیشنهاد سیسمونیکو کالسکه های ایرانی میباشد که واقعا در این چندسال اخیر پیشرفت خیره کننده ای داشتندوحتی به صادرات هم رسیده پس ازبابت کالسکه خیالتان راحت باشد که Sismunico برندهای ایرانی معتبررابرای شما باضمانت فراهم میکند.

 

 

 

کریر که تا6 ماه  استفاده میشودو4کاره میباشد(صندلی ماشین/نی نی لای لای/صندلی ثابت/ساک حمل)که باتوجه به کارایی واستفاده میتوان از دوست یا اشنا اسکلت را قرض کردوپارچه ان را از سیسمونیکو به صورت تکی تهیه کنیید که درهزینه صرفه جویی شود.

ازاویز کریر برای سرگرمی نوزادمیتوان استفاده کرد که مدلهای ماریچی و تکی موجود میباشد.


 

ساک لوازم که پرکاربرد هستش ودرسیسمونیکوباانواع مختلف ان اشنا میشوید.

روروئک موقعی بیشتراستفاده میشودکه کودک شمادیگر قادر به ایستادن روی دوپای خودش باکمک شما میباشد.باتوجه به بودجه ای که برای خریدسیسمونی دارید میتوانید خرید روروئک رابرای همان موقع بزارید.

امادرمورداینکه روروئک برای بچه شما خوب هست یا خیر برمیگردد به طرز استفاده  والدین اگرشما بچه رادرروروئک به حال خودبرای مدت طولانی وبیشترازدوساعت رها کنید مطمئن باشید کودک شما هم از لحاظ مهره های کمروگردن وهم فرم وشکل گیری پا ودستگاه تناسلی ه مشکل برمیخورد در نتیجه اینکه روروئک خوب است یا نه به استفاده شما عزیزان برمیگردد.

ساک حمل نوزادکه بعضی های به جای کریراز ان استفاده میکنند.که باتوجه به کفیه صافی که دارد برای حمل نوزاداز کریر بیشتر مورداستفاده قرار میگیردواغوشی که ان هم برای حمل نوزاد مورداستفاده قرار میگیرد و برای نوزادانی  که دیگرکمرشان سفت شده است بهتراست مورد استفاده قراربگیرد که درمدل های مختلف میتوانیدازSismunico تهیه کتید.

تهیه لباسهای نوزادی  که شامل تیکه های بازوجعبه ای میباشد که هردو را به طورکامل توضیح میدهیم.

خریدلباسهای تیکه ای باتوجه به فصلی که نوزاددران به دنیا می ایدتهیه میشود.باتوجه به تجربه سیسمونیکو ازهر10نوزادی که به دنیا می ایند 6نوزادزیر3کیلو هستند.بماند که عوامل موثربراین چه چیزهایی هستند که در تاپیک جداگانه به ان خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای نوزادان زیر3کیلوبایدلباسهای زیرصفر خریداری شود یعنی دوصفر که دودست کافیه

شما میتوانید با یک مانتو(جلوباز/زیرکوتاه/شلوار)شروع کنید بعد از ان سایزصفر که برای نوزادان 3.5 تا 5 کیلو هستش وسه دست کافیه سایز یک هم می توان خرید کرد که از 4تا6کیلو می باشد  که خرید ان هم 2دست توصیه میشود از خرید سرهمی های جورابدار و کلاه دار هم میتوانید در هنگام تولد استفاده کنید.ازخریدلباسهای تیکه ای اضافه جداپرهیز کنید چون یک موقع به خودتان می ایید می بینید کلی لباس دارید که سایز دلبندتان نمیشود وهزینه های زیادی هم بابتش دادید.از این رو هروقت  که خواستید برای خرید وسایل سیسمونی بروید حتما یک قلم و کاغذ همراه داشته باشید که اگر خرید کردید در چند مرحله بدانید که چه سایزهایی را دارید و دوباره سایز تکراری نخرید.احتمالااز اقوام کادو لباس میگیرید ان را در لیستتان قرار بدید که چه سایزهایی برایتان اورده اند.

لباسهای جعبه ای که تیکه های مختلفی  را شامل میشود و سلیقه های تولید کننده  طرح های مختلفی به ان داده  وبیشتر برای بیمارستان استفاده میشود که با توجه به تیکه هایی که شاید قابل استفاده نباشد پیشنهاد ما لباسهای تیکه باز میباشد.

 

 

خرید پتودرسیسمونیکوشمارابامدلهای زیادی روبه روخواهدکردواین خریدبرای مشتریهاچالش برانگیز میشودکه چه نوع پتویی بخریم.باتوجه به فصلی که کودک به دنیا می اید سردیاگرم بایددرنظربگیریدکه چه پتویی مناسب حال است مثلانوزادشمادر6ماه اول بدنیاامده بایددرنظربگیریدکه اگرسرویس خواب تهیه کرده ایدداخل ان یک لحاف وجودداردپس برای خانه شمایک لحاف داریدولی خوب چون هوا گرم است

میتوانیدازپتوهای نازک استفاده کنید(خشک کن)وبرای بیرون بردنش از پتوهای کلاه داراستفاده کنیدبه این صورت که دلبندتان راداخل پتوبپیچیدوان راداخل ساک حمل یا کریر یا بقل خودتان حمل کنید.

نوزادشمادر6ماه دوم بدنیا امده بایددرنظربگیریدکه درسرویس خواب شما قنداق فرنگی یا کیسه خواب وجوددارد یااگران راتهیه نکرده ایدمیتوانید نوزادرادرپتوی کلاه دارضخیم بپیچید ودر وسایل حمل ونقل قرار بدهید.یابرای خانه میتوانید ازپتوهای فوتریاژله ای نوزادیانوجوان استفاده کنید.

لوازم حمام

که شامل حوله های تک  وسرویسی میباشد که مادران میتوانند با توجه به نیاز وبودجه ان را برای دلبند خودتهیه کنند.درتهیه حوله در نظرداشته باشید که جنس حوله باید نرم ولطیف وابگیر بالایی داشته باشد در سیسمونیکو شما میتوانید هم حوله تک هم سرویس تهیه کنید که حوله های تک 4گوش کلاه دار می باشند ودر سایزهای مختلف قابل استفاده هستندوسرویس های ان بعضا شامل حوله چهارگوش بزرگ وحوله کوچک ولیف پیش بند تن پوش می باشند که در ستهای مختلف تیکه ها متفاوت وجود دارد.

دروسایل حمام میتوان ازسرویس یاوان تک استفاده کرد که درتیکه های مختلف وجوددارند مثل افتابه صندلی لگن صندلی دستشویی چوب لباسی گیره وان.

همچنین وسایل سرگرمی وبازی درحمام شامل انواع پوپتهای سوتی حباب ساز وتوپهای پلاستیکی میتوان استفاده کرد.توری وان و ابرداخل وان که برای جلوگیری ازسرخوردن بچه وشستشوی راحتتربچه استفاده میشود.کلاه حمام که برایی جلوگیری از ریختن اب مستقیم به روی صورت بچه استفاده میشودوکتاب حمام که از جنس ضداب وبرای سرگرم کردن کودک درهنگام استحمام استفاده میشود.

 

 

سرویسهای شانه برس که در هنگام حمام وبعدازان مورداستفاده قرار میگیرد که اغلب شامل یک برس با پرزهای زیاد ویک شانه می باشد که استفاده ازبرس دردورانی که پوست سربچه نرم وپوسته دارداستفاده میشود هم برای ازبین بردن پوسته ها وتقویت موی سر وشانه بعد از بلند شدن مواستفاده میشود.

انواع مینی واش ها وکهنه شورها در سایزها وطرح های مختلف در سیسمونیکو موجود میباشد.

خرید لوازم بهداشتی

مشتریان عزیز می توانید خرید بهداشتی راازپکهای بهداشتی ازبرندهای مختلف شروع کنید

یا تک تک هرموردی که احساس میکنید مورد استفاده بیشتری دارد راتهیه کنید مثل شامپوی سر یا شامپوی سروبدن شامپوی بدن لوسیون پودر صابون کرمهای سوختگی وازلین کرمهای دست وصورت صابون های لباسشویی پودر لباسشویی گوش پاکن دستمال مرطوب روغن بدن تمامی این لوازم در سیسمونیکو موجود میباشد وتوضیحات استفاده ومشخصات کامل هرکدام موجود میباشد.

 

همچنین انواع پستانک های اورتدنسی وگرد.شیشه های طلقی وسیسلیکونی پیرکس(شیشه ای)وشکاف کام درسایزهای کوچک متوسط بزرگ در طرح های مختلف صدنفخ وساده دهنه عریض وهمسان سینه مادر.

در خرید سیسمونی توجه داشته باشید که اقلامی که خرید میکنید ترجیحا ازجنس های ایرانی باشد چون بعداز خریدواستفاده باتوجه به عادت کردن بچه به ان جنس مثل پستانک یاهرچیزدیگراز برندهایی استفاده کنید که درداخل تولید میشوندوهمیشه ودرهرزمانی قابل دسترسی باشند.

تصورکنیدازبرندهای خارجی وکمیاب استفاده میکنید.درمسافرت هستیدوان شیشه یاپستانک را گم کردید یابه هر نحوی قابل استفاده نیست ایا در ان شهری که هستید ان برند خارجی راپیدامیکنید جواب منفی است یا به سختی وزمان گیرخواهد بود که همین باعث تلخی سفر برشماواطرافیانتان میشود.پس می توان کالای ایرانی باکیفیت تهیه کردکه درهرداروخانه ومرکز فروش لوازم بچه به راحتی در دسترس باشد(رونق تولید)

درلوازم بهداشتی واکسسوری بچه نمی توان از کهنه گدشت چون هم در پوشک کردن بچه به روش سنتی استفاده میشود وهم برای خشک کردن بچه بعداز دستشویی طریقه استفاده درپوشک باتوجه به هزینه های بالای پوشک اماده به این صورت میباشد که  شما اول باید مشما گره ای یادکمه ای راپهن کنید سپس کهنه رادرجای مخصوص قرار دهید سپس اگر مایل بودیدمخافظ کهنه را که به صورت یک برگی روی کهنه قرارمیگیرد ومحافظ کهنه میباشد که عمر کهنه را بیشتر میکند راروی کهنه میگذارید ومی بندید تبریک شماالان یک پوشک کامل وسنتی را به دلبندتان بستید.

مشمای زیراندازدرجنسهای مخمل ومشمایی ودررنگهای مختلف بالشتداروساده درسایزهای مختلف در سیسمونیکو موجود است.

انواع خشک کن که برای خشک کردن بچه بعد ازدستشویی استفاده میشودکه تجربه شخصی بنده باتوجه به اینکه دختر من گرمایی بوددرفصل تابستان این پارچه رابه عنوان پتوی خیلی نازک روش می انداختم وخیلی هم خوب بود ودرهزینه خرید پتو هم صرفه جویی می شد البته این حرکت تا6ماه اول جواب میده چون به بعدش کوجک میشود.

لوازم اکسسوری

سرویس های غذاخوری کودکتان

سرویس های ارکوپال چینی ملامین پروپلین(سیلیکونی) که این سرویس هااگربرای استفاده وتزیین کمدواتاق میخواهیداستفاده کنید میتوانید از ستهای ارکوپال وچینی استفاده شودولی اگرنیت استفاده ی نوزاد است میتوانیدازمدلهای ملامین وسیلیکونی استفاده کنید که پیشنهادسیسمونیکوستهای سیلیکونی میباشدکه درمدلهای مختلف موجود میباشدچراکه شکستنی نمیباشند چاپ وبرچسب های روی سیلیکون به خوردبچه نمی روند مانند ملامین وبه راحتی قابل شستشو میباشند.

 

 

 

انواع ست های قاشق وچنگال که شامل قاشق های حرارتی تمام سیلیکونی واموزشی واستیل میباشند.

قاشق حرارتی که دراثر حرارت رنگش تغییر میکند وشما متوجه داغ بودن غذا میشوید.قاشق تمام سیلیکونی که نرم وژله ای میباشند وقاشق های اموزشی یاسرکج که برای اموزش استفاده ازقاشق استفاده میشود وقاشق چنگالهای استیل که برای کودکان بالای یک سال استفاده میشود.

اسباب بازیهای کودک که شامل

تاب کودک درانواع مختلف توپ اسفنجی ست جغجغه کوله پشتی پلی گیم سرسره مارپیچ واویزکریر پوپتهای سوتی وان حمام عروسک ماشین کنترلی استخراب استخر توپ صندلی بادی لگو واکرموتوروماشین شارژی سه چرخه هواپیما قطار چادربازی که توضیحات مربوط به هرکدام در سایت موجود میباشد.

 

عزیزان درحال حاضرشمابالیستی کامل ازسیسمونی اشنا شدید ولی به طورکلی باید اول بودجه ای درنظربگیریدبرای این کارباتوجه به ان برای خرید اقدام کنیدکه خدایی نکرده توذوقتان نخورد وخریدرانصفه ول نکنیددر سیسمونیکوماتمام تلاش خودراکرده ایم که مجموعه ای ازبرندها وجنس هایی که ازلحاظ کیفی وکمی دارای استاندارد مشتری میباشندرابه شما عزیزان معرفی کنیم.

اولین هدف مجموعه سیسمونیکو کم کردن هزینه های اضافی  واشنایی مشتری باتولید کننده به صورت مستقیم وحذف واسطه میباشد.

تمام این بلاگ تجربه ی 20ساله تیم سیسمونیکو بوده امیدوارم مفید باشد

 

 

 

                                                   نوشته وجمع اوری علی روح افزایی

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره موبایل یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات